MaltZilla mallasmylly integroidulla 24v moottorilla
279,00 €
MaltZilla mallasmylly on viimein saatavilla! Lopeta ruuviväännin/käsikäyttöisten mallasmyllyjen kanssa perkelehtiminen! MaltZilla mallasmyllyssä on tehokas 24v integroitu moottori, jonka kierrosluku on valmiiksi optimoitu maltaiden rouhintaan. Isot 70mm timattipinnotteiset ja karkeat telat ovat pitkän tuotekehityksen tulosta.
Ei sisällä mallassuppiloa. Mallassuppilona toimii esimerkiksi mallikuvan mukainen iso vesipullo. Sisältää erillisen virtalähteen.
Varasto loppu
Kuvaus
Syöttösuppilo
Mylly ei sisällä erillistä syöttösuppiloa maltaille. Kustannustehokas ja helppo ratkaisu on käyttää isoja vesipulloja suppilona Myöhemmin on tulossa saataville erillinen alumiininen suppilo.
Iso 70mm halkaisija
MaltZillan isot 70mm halkaisijalla olevat telat ovat huomattavasti suuremmat mitä muissa myllyissä. Isot, timanttipinnoitetut telat parantavat rouhinnan lopputulosta ja vetävät helpommin maltaat telojen väliin.
Integroitu ja tehokas moottori
24v sähkömoottorissa on valmiiksi optimaalinen kierrosluku maltaiden rouhintaan. Moottori on suojattu pölyltä ja kosteudelta.
Lisätiedot
Paino | 5 kg |
---|